Z pewnością w poprzednich sezonach forma rozgrywania starcia o Superpuchar Hiszpanii diametralnie się zmieniła. Sympatycy piłki nożnej z Hiszpanii mogą odczuwać pewnego rodzaju zawód, ponieważ pojedynki o Superpuchar Hiszpanii przeniesione zostały do Arabii Saudyjskiej. Teraz w rywalizacji o to trofeum walczą 4 drużyny, a zwycięzcy par 1/2 finału rywalizować ze sobą będą w starciu finałowym. W obecnym sezonie w finale przeciwko sobie stanęły drużyny Realu a także Dumy Katalonii. Fani piłki nożnej z całej Europy mogli być więc zachwyceni, gdyż to oznaczało pierwsze Gran Derbi w starciu o Superpuchar Hiszpanii od kilku lat. W pierwszym zespole drużyny Barcelony gra kapitan narodowej drużyny Polski, a więc Lewandowski.

Nasz piłkarz stanął przed szansą na wygranie pierwszego pucharu w barwach Dumy Katalonii. Przed tym starciem bardzo dużo sportowych ekspertów podkreślało, że głównym faworytem do wygranej jest madrycki Real. Zwycięzca ostatniej edycji Ligi Mistrzów a także aktualny mistrz Hiszpanii to istna maszyna do zwyciężania finałowych pojedynków, i z tego powodu każdy inny rezultat niż ich triumf byłby bardzo dużym zaskoczeniem. Znaczącą przewagę od pierwszych minut meczu finałowego miała drużyna Barcy. Piłkarze niesamowicie rozumieli się na murawie i bez większego kłopotu konstruowali kolejne akcje w pobliżu szesnastki oponenta. Pierwszy gol w finale został strzelony przez zawodników Barcelony, a jej autorem okazał się Gavi, który wykończył doskonałe podanie od Lewandowskiego. Przed końcem pierwszej połowy do bramki trafił kapitan polskiej drużyny, któremu doskonałym dograniem popisał się Gavi. Wynikiem 2:0 dla Barcelony zakończyła się pierwsza odsłona, a zawodnicy Realu Madryt prezentowali się fatalnie na tle rywala. W II części obraz meczu się nie zmienił, a 20 minut przed zakończeniem Barcelona strzeliła trzecią bramkę. Real Madryt zdobył honorową bramkę w doliczonym czasie gry, a zdobywcą był Benzema. W ostatecznym rozrachunku mecz zakończył się rezultatem trzy do jednego dla Barcy, która w ten sposób sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii.